Atrakcje 2017-04-29T11:08:00+00:00

MAŁOPOLSKA

ATRAKCJE

Ze względu na atrakcyjną lokalizację, nasze apartamenty pozwolą Wam poznać bogatą historię tego miasta. Zachęcamy do przejścia szlakiem Jana Pawła II, prowadzącym m.in. przez jego dom rodzinny, Muzeum Miejskie, Rynek Główny oraz dawne koszary 12. Pułku Piechoty Wojska Polskiego.

PARK ROZRYWKI

Inwałd park

Inwałd Park – w niewielkiej wsi Inwałd działa niezwykle rozbudowany park rozrywki, w którym na zwiedzających czeka między innymi:

  • Park Miniatur – gdzie podziwiać można ogromną liczbę miniatur najważniejszych obiektów architektonicznych z Polski i całego świata, takich jak Koloseum, Zamek w Malborku, Biały Dom, Wieża Eiffla, Statua Wolności czy Wielki Mur Chiński.
  • Średniowieczna Warownia – W Inwałdzie na kamienistym wzniesieniu, otoczony drewnianymi balami, powstał gród średniowieczny zajmujący teren 2,5 tys. m2. Przekraczając jego podwoje cofniesz się do XV wieku. Kamienista droga prowadzi na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca – średniowieczną osadę, zbrojownię, salę tortur czy Park Ruchomych Smoków.
  • Dinolandia – w której znajduje się ponad 50 figur prehistorycznych stworzeń, plac zabaw, zjeżdżalnie, Euro Bungee, małpi gaj, polę minigolfa, plac zabaw i wiele, wiele innych.
  • Ogród Jana Pawła II – Znajduje się w nim 3-hektarowe dzieło przedstawiające postać Papieża Pola, Bazylikę Św. Piotra w Watykanie i bazylikę Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. Do stworzenia obrazu niezbędne było blisko 20 tys. odpowiednio dobranych roślin: drzew, krzewów, kwiatów i tony kamieni, żwiru i kruszywa.
  • Mini Zoo – podziwiać w nim można mnóstwo gatunków zwierząt, takich jak kangury, szynszyle, dziki, strusie emu czy żurawie.
    A wszystko to zaledwie kilka kilometrów od Wadowic!

MIASTO JANA PAWŁA II

Wadowice

Ze względu na atrakcyjną lokalizację, nasze apartamenty pozwolą Wam poznać bogatą historię tego miasta. Zachęcamy do przejścia szlakiem Jana Pawła II, prowadzącym m.in. przez jego dom rodzinny, Muzeum Miejskie, Rynek Główny oraz dawne koszary 12. Pułku Piechoty Wojska Polskiego.

MIASTO KRÓLÓW

Kraków

Wadowice położone są niewiele ponad 50 kilometrów od Królewskiego Miasta Krakowa, który jest nie tylko stolicą Małopolski, ale również jej centrum kulturowym. Na zwiedzających czeka m.in. Zamek Królewski na Wawelu, Kościół Mariacki, Sukiennice i wiele innych atrakcji.

AUSCHWITZ-BIRKENAU

Oświęcim

Wadowice położone są w niedużej odległości od miasta Oświęcim, na terenie którego znajduje się zespół nazistowskich obozów koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau. Utrwalaniem historii tego miejsca zajmuje się Państwowe Muzeum, w którym mieszczą się bogate archiwalia z tamtego okresu, a także liczne obiekty budowlane, drogi, ogrodzenia i ruiny byłego obozu.

ZABYTKOWY KOŚCIÓŁ UNESCO

Kalwaria Zeb.

Niedaleko Wadowic znajduje się Kalwaria Zebrzydowska, która pełni rolę ośrodka ruchu pielgrzymkowego, kierującego się szlakiem papieskim. Na jej terenie znajduje się mnóstwo ciekawych zabytków sakralnych, w tym wizerunek Matki Bożej Kalwaryjskiej.

SZLAK GÓRSKI

Leskowiec

Okolice naszego miasta są pełne wspaniałych szlaków turystycznych, zlokalizowanych między innymi w Beskidzie Małym. Jednym z jego szczytów jest Leskowiec, który był celem wielu pieszych wędrówek młodego Karola Wojtyły. Bezpośrednio pod szczytem znajduje się zielona polana, natomiast na pozostałym obszarze Leskowca rośnie bujny las pełny buków.